Avrupa’nın Filtresi Yalova’da Üretiliyor

Türkiye’deki tek sıvı filtresi üreten Yalova’lı Proses-Tim Firması ürettiği filtreleri Avrupa’ya ihraç ediyor. Yalova’lı firma tarafından üretilen filtreler Avrupa’daki birçok büyük fabrikada kullanılıyor.

Merkezi Yalova’da bulunan Proses-Tim isimli firma Türkiye genelindeki tek sıvı filtre üretici konumunda. Standard üretim olarak; sıvı filtrasyonunda kullanılan çeşitli boy ve mikron süzme kapasitesinde kartuş filtreler üreten firma üretiminin büyük bölümünü dışarıya ve özellikle de Avrupa’ya ihraç ediyor. İleri teknoloji olarak kabul edilen deniz suyundan tatlı su elde etmekte kullanılan filtreler, bir çok büyük fabrika da ise proses ve deiyonize suyu elde etmekte de kullanılıyor.

Üretimlerini Yalova’da ki tesislerinde gerçekleştiren firma Yalova Yapı Dekor Fuarı’nda açtıkları stantta da ürünlerini yerli firmalara tanıtıyor. Proses Tim Satış Müdürü Fatih Gürbüz, “Türkiye’de bu tip sıvı filtrelerinin üretimini yapan başka bir firma yok. Ürettiğimiz filtrelerin büyük bölümünü Avrupa ülkelerindeki fabrikalara ihraç ediyoruz. Yerli birçok fabrika ile de çalışıyoruz. Ürünlerimizin hepsinde ISO 9001:2000 ve Kalite Yönetim Sistemi TS EN 45012 kalite belgeleri var. Üretimlerimiz ileri teknoloji ürünler sınıfına giriyor. Yani deniz suyundan tatlı su, proses suyu ve deiyonize su elde edilmesi işlemlerinde kullanılıyor. Ayrıca firma olarak su ve kimyasal solüsyonların arıtımı, geri kazanımı, membran ve filtrasyon sistemleri konularında; proje, kurulum ve start-up hizmetleri veriyoruz. Daha önceden Türk firmalar sıvı filtrelerini sadece yurt dışından temin edebiliyorlardı. Yani üretimde dışa bağımlılık söz konusuyken bizim firmamızın üretime geçmesinin ardından iç pazardaki talep artık yine Türkiye’den karşılanmaya başlandı. Bir noktada bu firmalarımızın dışa bağımlılığıda ortadan kalkmış oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yalovamiz.com

Daha fazla bilgi için:https://filtre.com.tr/

Ürünlerimizi satın almak İçin: