İplik Sarma Kartuş Filtre

Satın Al
Teklif Al

İplik Sarma Kartuş Filtre Teknik Özellikler

Firmamız işletmenizin ve arıtma sistemlerinizin farklı proses ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kartuş filtreler üretmektedir.
İplik sarma kartuş filtrelerimizin gövdelerinde paslanmaz çelik ve polipropilen malzeme kullanılmaktadır. fıltrasyonunda ve medikal sektörde kullanılabilir özelliktedir.
Filtre malzemesi olarak kullanılan iplikler, filtrasyon teknolojisine uygun ve özel olarak imal edilmektedir. Polipropilen ve doğal pamuk dışında polyester, beyaz pamuk, nylon, cam elyaf ve akrilik filtre ipliklerinden de üretilmiş filtre çeşitlerimiz vardır.
Özellikle yüksek sıcaklıktaki proseslerde paslanmaz çelik gövdeli cam elyaf iplik sarma kartuş filtreler kullanılmaktadır.
Genelde sıvı filtrasyonunda kullanılan bu filtreler, uygun teçhizatın kullanılması halinde hava ve gaz fazındaki taneciklerin fıltrasyonunda da kullanılabilmektedir.
Kartuş filtre gövdelerinin üretildiği polipropilen, asit, baz ve birçok kimyasallara ve organik maddelere dayanıklı bir madde olup, proseste kullanılan yüksek hat ve pompa basınçlarına dayanıklı olması açısından özel olarak tasarlanıp imal edilmiştir. TSE’den Tasarım Tescilli bir üründür.
İplik Sarma Kartuş Filtrelerin kullanım Süresi: Sanayi kuruluşlarındaki proseslerin yapısına göre değişir. Filtre giriş-çıkış basınç farkı, o tesise ait işletme şartlarında tanımlanan değere ulaştığında veya akış debisi düşmeye başladığında değiştirilir.
Evsel kullanımlarda yaklaşık 1-2 ayda bir veya filtre dış yüzeyindeki kirliliğin artması durumunda değiştirilmesi tavsiye edilir.
Kullanılmış filtrelerin yıkanarak kullanılması, filtrasyon etkinliğinin bozulmasına neden olduğundan, filtrasyon teknolojisine aykırıdır. Değişme zamanı gelen filtre atılarak, filtre kabının temizlenmesini takiben yeni filtreler takılır.
Ürettiğimiz Kartuş Filtreler, Uluslararası barkodlu, CE İşaretli, Ulusal Bilgi Bankası ve T.C.Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

İplik Sarma Kartuş Filtre Kullanım Alanları

Gıda sektöründe yağ, süt, meyve sulları ve alkollü içeceklerin filtrasyonunda Sağlık sektörü ve hastanelerin filtrasyon ihtiyaçlarında
Kozmetik sanayinde Askeri tesis ve araçların filtrasyon ihtiyaçlarında
Endüstriyel ve hidrolik sıvıların filtrasyonlarında Diyaliz su sistemlerinde
Matbaa mürekkepleri ve matbacılıkla ilgili filtrasyon proseslerinde Denizcilik sektöründe, gemi yat tersane, çekek yeri ve marinalarda
Metal kaplama, galvaniz, nikelaj,kataforez sistemindeki filtrasyon proseslerinde Su arıtma, denizsuyu arıtma ve ters osmos sistemlerinde
Polimerik sıvı ve solisyonların filtrasyonlarında Takım tezgahlarının ve plastik enjeksiyon makinalarının filtrasyon ihtiyaçlarında
Boya vernik üretiminde tortu filtrasyonunda Elektronik sanayinde, elektroliz banyolarında
Biyokimyasal ve biyoteknolojik proseslerin filtrasyon ihtiyaçlarında Makine yağı, atık yağ ve akaryakıtların geri dönüşüm proseslerinde
İlaç ve sağlık sektöründeki filtrasyon proseslerinde Rafinerilerinde ve petrolkimya sanayinde
Nükleer filtrasyonların proses ihtiyaçlarında Sıvı kimyasalların ve akaryakıtların depolama ve transfer tesislerinde
Havuz suyu filtrasyonunda, Solvent üretim ve geri kazanımda
Elektrik santralleri ve elektrik üretimi ile ilgili proseslerde

İplik Sarma Kartuş Filtre Ürün Seçim Tablosu

Filtre Medyası Filtre Boy Mikron Gövde İç Çap Dış Çap Kapak Conta O-ring
Polipropilen 5 inç (127 mm) 1 Polipropilen 28mm ± 1 58mm ±1 İki ucu açık EPDM
Polyester 9.75 inç 1/3 Paslanmaz Çelik 30mm ±1 60mm ±1 İki ucu contalı Silikon
Doğal Pamuk 10 inç (254mm) 5 107mm ±1 iki ucu kapaklı contalı Vitron
Beyaz Pamuk 20 inç (508mm) 10 110mm ±1 222 O ring Kapak NBR
Nylon 30 inç (762mm) 15 222 O ring Mızrak
Cam Elyaf 40 inç (1016mm) 20 226 O ring Kapak
Akrilik 50 inç (1270mm) 25 226 O ring Mızrak
60 inç (1524mm) 30 215 O ring Kapak
70 inç (1778mm) 50 215 O ring Mızrak
80 inç (2032mm) 80
100
150

İplik Sarma Kartuş Filtre Kimyasallara Dayanım Tablosu

İplik Sarma Kartuş Filtre Tüm Ürünler Galeri